Informácie pre rodičov Projekty Ako nás môžete podporiť? Ako vyzerá Gaštanko Intuitívna pedagogika Kontakty a linkyKto je Gaštanko

LK Gaštanko je občianske združenie, komunita ľudí, ktorí tvoria pre svoje deti cestu vzdelávania. Cestu vzťahu, dôvery a viery v dieťa. Cestu lesa a jeho zdravého prostredia. Popri aktivitách pre deti predškoslkého a školského veku, pripravujeme aj aktivity pre dospelých, ktoré sú zamerané na prirodzený životný štýl.

 

Túžime po tom, aby z našich detí vyrástli šťastní, tvoriví, zdraví a vyrovnaní ľudia, s potrebou prírodu chrániť a pokračovať v jej diele...

 

Gaštanko a Lipová škola - brat a sestra kráčajúci bok po boku

Gaštanko je hravý, na všetko má dosť času a v pokoji môže objavovať svet okolo seba. Jeho svet je o neustálom radostnom učení sa cez rozprávky, príbehy a zažívanie sa.  Zažíva svoje telo, niečo tak dokonalé a zázračné, čo sa mení a rastie, čo sa hýbe a často niečo potrebuje:). Zažíva prírodu plnú prekvapení, neustále meniacu sa, ako najkrajšie miesto pre hru, ako bezpečné a dobré miesto, ako súčasť seba. A všetko v bezpečí, spolu s otvoreným srdcom dospelých, ktorí na sebe pracujú.

Lipka, jeho staršia setra, v sebe nesie okrem láskavosti a schopnosti liečiť, aj múdrosť stromov a starých kníh. Jej krása a múdrosť na deti pôsobia pomaly, dáva im čas, ktorý potrebujú, aby dozreli. Veď kam by aj utekala:), keď je stromom s koreňmi hlboko v Zemi. Ona sama zažíva každý rok, že ani jej kvety nezakvitnú skôr, ako sú pripravené. Jej múdrosť a poznanie života je poznaním mnohých generácií. Spolu s deťmi objavuje, aký je svet krásny a zaujímavý, spoločne kráčajú na ceste poznania seba a života.

 

Les náš učiteľ a liečiteľ...

Cítime, že les dokáže liečiť, a to nie len telo ale i dušu človeka. Jemné a harmonické prostredie lesa vnáša do vnútra dieťaťa pokoj, poznanie, tvorivé impulzy, a prirodzený rád a pravidlá lesa, zase pocit bezpečia a poriadku.

Les harmonizuje to, čo v harmónii nie je, otvára to, čo je zatvorené a čistí to, čo vyčistiť treba.

 
Gaštanko ©2012 \ Web \ Content Management System