Informácie pre rodičov Projekty Ako nás môžete podporiť? Ako vyzerá Gaštanko Intuitívna pedagogika Kontakty a linkyJarný rovnodennostný obrad 18.4 (sobota) o 10.30

Staré časy u Gaštanka

 

Obrad privítania jari...

... hry, staré piesne a hudba, lukostreľba pod otvorenou oblohou pre rodiny s deťmi....

...môžete zažiť s  Karpatskými Pechúchmi v Lesnom klube Gaštanko v Rači, v Knižkovej doline (areál po pravej ruke nad Amfiteátrom...)

 

18.4.2015 od 10.30 do 14.30 hod

Vstupné: 4 eurá/dospelá osoba, deti do 6 rokov zdarma, 2 eurá/deti od 6 do 10 rokov, 3 eurá deti staršie ako 10 rokov.

Viac informácii o tom, čo si môžete doniesť na obrad: www.lesnyklubgastanko.sk eva.sebokova@gmail.com  , alebo u Karpatských Pecúchov pechuchovia@orangemail.sk, www.karpatskypecuch.org

 

Tešíme sa na spoločný čas!

 

Informácie o obrade, alebo čo je pre Vás dobré vedieť, ak sa chystáte prísť:)

 

Obrad začne jeho samotnou prípravou o 10.30 hod., a to nosením dreva na vatru, na ktorej sa bude neskôr páliť Morena, vatru si odvážlivci budú môcť aj preskočiť:)

 

Môžete si doniesť hudobne nástroje - ako hrkálky, chrastítka, bubienky, rapkáče a iné...čo máte doma :).

 

V minulosti sa ľudia obliekali na obrad do bieleho, ak by ste mali tiež chuť dať si niečo biele, prírodné...košeľu, či iné...podľa počasia:) je to viac ako vítané. Na hlavu si môžete doniesť klobúk, dať si do vlasov stužky, šatku...niečo veselé... :).

 

Súčasťou obradu je aj spoločný stôl, Pecúchovci prinesú obradný chlieb. Ak by ste mali chuť priniesť koláčik, nátierku, niečo bezmäsité na tento stôl, opäť je to vítané:)

 

Tiež sa bude variť čaj vo veľkom kotlíku z byliniek a snáď si aj zastrieľame s lukmi:)

 

 

Gaštanko ©2012 \ Web \ Content Management System